Kaiserův generátor kouře do udírny XL

Můžeme doručit do:
8.2.2023
Skladem
Značka: KAISER
725 Kč / ks

Spolehlivý generátor kouře se hodí pro všechny modely udíren v mojí nabídce (mimo rybářské '30'), který nepotřebuje přístup k elektřině.

Generátor naplníte uzenářskýma pilinama, zapálíte v kruhovým výseku na straně pomocí svíčky, zapalovače nebo například ekologickýho podpalovače v otvoru na straně. Lehce rozfoukáte nebo klidně nechte chvilku hořet otevřeným plamenem, ať se udělá menší žhavý základ. Jakmile hezky kouří, můžete ho vložít do spodní části udírny. (buď na dno ohniště nebo klidně i na topnou spirálu, kterou ale necháváte vyplou)

Piliny pomalu prohořívají po dobu přibližně 6-10 hodin, podle nastavení přísunu vzduchu v udírně a venkovnímu počasí. Uzení studeným kouřem probíhá ideálně při teplotě v rozmezí 15-30ºC a mimo masa se dobře hodí i pro uzení lososa, sýrů, ořechů, vajec, soli atd.

Doporučuju ho použít také při přípravě steaků před samotným grilováním - osušené maso stačí vložit na 30-60 minut do udírny, kde se odleží na správnou teplotu (v udírně nepřekračujte 30ºC) pro grilování a steak získá nezaměnitelný kouřový aroma. 

U větších udíren jako je KAISEROVA "125","200" nebo "250" doporučuju piliny zapálit na obou stranách pro větší množství kouře.

 

MATERIÁL: nerezový děrovaný plech AISI 430
ROZMĚRY: 230 x 130 x 50 mm

 

Součástí je balení udících bukových pilin o hmotnosti 500g.

Doporučuju vyzkoušet si namíchat bukové piliny s jalovcem, které společně vytvoří krásný aroma nebo s některým z ovocných dřev.

 

Upozornění: Funkčnost generátoru garantuju pouze s jemnýma udícíma pilinama z moji nabídky a při použití v mých udírnách. Piliny je také možné kombinovat s jemnou štěpkou v poměru 4:1.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu