SMOKEMEISTER

dárek k této udírně: generátor studeného kouře
a sada prémiové dřevěné štěpky.

Uzení bez starostí

S generátorem Smokemeister® získáte poloAUTOmatickou udírnu bez nutnosti neustálé obsluhy. Zásobník naplníte dřevěnou štěpkou a o Stabilní teplotu dýmu v udírně se postará elektrická spirála s termostatem.
 

Pouze čistý dým

Dali jsem si záležet na tom, aby kouř, kterej proběhne kolem proviantu, byl co nejčistší a voňavý. Filtrační válec s katalyzátorem pohltí velkou část dehtu a kouř zároveň ochladí na poctivých 28 °C.
 

Stabilní výkon

Zásobník na dřevěnou štěpku je dimenzován až na 12 hodin uzení, takže si panstvo zvládnete i bezpečně odpočinout. Vzduchovým motorkem ovládáte hustotu kouře a tím i ovlivňujete spotřebu štěpky.
 
Kapacita zásobníku: 1 kg štěpky
Doba provozu: 12 hod. / náplň
Teplota kouře: od 28 °C
Materiál: Nerez
Max. provozní teplota: 150°C
Provozní náklady: ca. 6 kč / hod.

Konstantní kouř

Kouřovod vedoucí do udírny rozptyluje kouř nad elektrickou spirálou rovnoměrně. Díky tomu se ohřeje po celém prostoru udírny a projde i kolem stěn. Proviant je tak vyuzený konstantně neboli stejnoměrně.
 

Ekonomický provoz

Zásobník na dřevěnou štěpku má kapacitu 1 kg, což jsou náklady cca 130 kč na jedno naplnění zásobníku. Elektrická spirála a vzduchový motorek pak spotřebují energii cca 6 korun za hodinu uzení.
 

Jednoduchá údržba

Generátor Smokemeister® je kompletně rozebíratelný. do posledního šroubku. Zaslouží si totiž pravidelné čištění a údržbu, kterou byste neměli vynechat po každém druhém uzení.
 
Jak udit se Smokemeisterem?
S generátorem je uzení jednoduché, pohodlné
i ekonomické zároveň.
Krok 1
Naplňte zásobník hrubou dřevěnou štěpkou. Zároveň věnujte pozornost tomu, jak dlouhou dobu budete chtít udit. Ne vždy musíte zásobník naplnit celý. 
Krok 2
Zapněte elektrickou spirálu, udírnu vyhřejte na požadovanou teplotu a komoru naplňte osušeným proviantem. Maso nikdy nesmí do udírny mokré, jinak se znehodnotí. 
Krok 3
Zapněte vzduchový motrek a Zapalte 3 zápalné otvory v zásobníku. Jakmile začne dým proudit do udírny, nastavte na motorku požadovanou intenzitu kouře.
Máte-li raději videa, mrkněte na můj youtube. najdete zde brzy mimo jiné i postup, jak generátor rozhicovat.

 

Fortelná kvalita

Smokemeister je vyrobený kompletně z nerezového materiálu. Vztahuje se na něj 5letá záruka stejně tak jako na všechny nerezové udírny v naší nabídce.
 
Uzení je nové grilování
Tak ať vám šmakuje!
Zpět do obchodu