Generátory pro uzení studeným kouřem

Cena

2706900
12706900

Značky

Položek k zobrazení: 5
5 položek celkem

Generátory nabízíme v několika provedeních:

GENERÁTOR XL a XXL - Základní provedení generátoru sloužící pouze pro uzení studeným kouřem. Hodí se do všech našich modelů s vyjímkou modelu 30. XL varianta vydrží tvořit dým pro uzení přibližně 6-10 hodin na jedno naplnění. XXL varianta je pak výrazně zvětšené řešení, se kterým po zapálení na jedné straně vydržíte udit parádních 18-20 hodin. 

 

ZÁVĚSNÝ GENERÁTOR pro modely 50 a 100. Novinka, která obsluhu i jednoplášťových modelů posouvá na úroveň bezobslužných udíren. Generátor je vhodný jak pro uzení studeným kouřem, tak nově i pro teplý a horký kouř bez častého kropení štěpky vodou. Generátor na jedno naplnění vydrží přibližně 6 hodin v závislosti na teplotě uzení. Drť se již nekropí a udírna si tak vystačí sama, bez nutnosti časté kontroly.

 

SMOKEMEISTER - nejpropracovanější řešení generátoru kouře. Jedno naplnění zásobníku hrubou štěpkou vydrží pro uzení až 12 hodin. Ze zásobníku putuje kouř do filtračního válce, kde se přes pečlivě navržený labyrint vyčistí a zároveň ochladí. Do udící komory už tak proudí pouze vyčištěný kouř o teplotě 28 °C. Čerpadlo je plně regulovatelné a tak si sami nastavíte množství kouře, jaké potřebujete. Tento generátor je vhodný pro všechny izolované modely a pro jeho upevnění je potřeba i podstavec pod udírnu, ke kterému se upevní.

 

Uzení studeným kouřem je nejstarší druh uzení a jedná se o královskou disciplínu, která je určena hlavně pokročilejším příznivcům uzení. Uzení probíhá při nízkých teplotách do 30 stupňů Celsia a je časově náročná: proležené maso se udí zpravidla několik dní, ale s přestávkami i několik týdnů. použití teploměru je velmi důležité.

 

Lososa, ořechy a sýry ale zvládnete snadno vyudit i za několik hodin a určitě doporučujeme vyzkoušet. Není potřeba ani žádné zdlouhavé nakládání. Do studeného kouře dávají fajnšmekři i steaky před grilováním (1 až 2 hodiny), aby získalo výborné kouřové aroma, které by pouze na grilu nestihlo získat. 

Zpět do obchodu