ČASTO KLADENÉ DOTAZY

 

Maucta, panstvo. Množí se mi telefonické dotazy často podobného charakteru, a tak jsme pro vás vybrali ty nejzásadnější, ke kterým jsme připojili i odpovědi, abyste je měli všechny pohromadě. 


mceclip0-11

Jakou dřevěnou štěpku použít?

Při použití elektrické spirály používejte výhradně jemnou štěpku nebo bukové piliny z mojí nabídky. Do ohniště s dřevěným základem můžete použít jak hrubou, tak jemnou štěpku nebo kombinace drtě a pilin. Tak raušovní uzení!
Jak často kontrolovat ohniště?

ohniště kontrolujte každých 30 minut, aby vám štěpka neblafla. Případně ji doplňte a špricněte vodou. Nezapomeňte – štěpka by měla být pořád vlhká a kouře není potřeba zase úplně kvanta.
inspirujte se originálními recepty naší uzenářský famílie. protože my udíme imrvére, a to nejen bůček, pstruhy či klobásky.
zobrazit recepty
Izolovanou, nebo prosklenou?

Izolovaná udírna je vhodná pro celoroční uzení. Teplotu v ní udrží dvouplášťová izolovaná konstrukce. Naopak prosklená je lehčí a lépe přenosná. udit v ní budete moct ale jen tehdy, budou-li teploty nad 5 °C.
vybavte se k raušovnímu uzení. generátory studeného kouře, rošty, háčky, dřevěnou štěpkou. zkrátka kompletním šortimentem.
příslušenství
Jak ekonomická je spirála?

elektrická Spirála má příkon 2000 W a spotřebuje tedy přibližně 3–5 Kč za hodinu uzení. Spotřeba námi prodávané dřevěné štěpky je při správném používání a pravidelném špricování cca 500 g za 6–8 hodin uzení.
prozkoumejte nabídku domácích udíren KAISER, ať už v izolovaných nebo prosklených variantách. všechny v glancu vyrobený.
nabídka udíren
Jak na studené uzení?

Uzení studEným kouřem, to není žádná věda, panstvo. Jedná se pouze o to, že je nutné udržet teplotu od 25 °C do maxIMÁLNĚ 30 °C. K tomu je samozřejmě lepší chladnější počásko... a HLAVNĚ generátor studeného kouře.
nerez, nebo pozink?

Nerez vyniká dlouhou životností i snadnější údržbou oproti zděným a dřevěným udírnám. nesporná výhoda je i po hygienické stránce. Nerezové udírny jsou také velmi rychle vyhřáté na požadovanou teplotu.

 

Nenašli jste odpovědi na vaše otázky? Zavolejte nám!
PO–PÁ / 8–16 / +420 601 123 321

 
Zpět do obchodu