ČASTO KLADENÉ DOTAZY

Maucta, panstvo. Množí se mi telefonické dotazy často podobného charakteru a tak jsme pro vás vybrali ty nejzásadnější, ke kterým jsme připojili i odpovědi, abyste je měli všechny pohromadě. 


mceclip0-11

Jakou dřevěnou štěpku použít?

Při použití elektrické spirály používejte výhradně jemnou štěpku nebo bukové piliny z mojí nabídky. Do ohniště s dřevěným základem můžete použít jak hrubou, tak jemnou štěpku nebo kombinace drtě a pilin. Tak raušovní uzení!
Jak často kontrolovat ohniště?

ohniště kontrolujte co každých 30 minut, aby vám štěpka neblafla. Případně ji doplňte a špricněte vodou. Nezapomeňte, štěpka by měla být pořád vlhká a kouře není potřeba zase úplně kvanta.
inspirujte se originálními recepty naší uzenářský famílie. protože my udíme imrvére, a to ne jen bůček, pstruhy či klobásky.
zobrazit recepty
Izolovanou nebo prosklenou?

Izolovaná udírna je vhodná pro celoroční uzení. Teplotu v ní udrží dvouplášťová izolovaná konstrukce. Naopak prosklená je lehčí a lépe přenosná. udit v ní budete moct ale jen tehdy, budou-li teploty nad 5°C.
vybavte se k raušovnímu uzení. generátory studeného kouře, rošty, háčky, dřevěnou štěpkou. zkrátka kompletním šortimentem.
příslušenství
Jak ekonomická je spirála?

elektrická Spirála má příkon 2000 W a spotřebuje tedy přibližně 3-5 Kč za hodinu uzení. Spotřeba námi prodávané dřevěné štěpky je při správném používání a pravidelném špricování cca 500 g za 6-8 hodin uzení.
prozkoumejte nabídku domácích udíren KAISER, ať už v izolovaných nebo prosklených variantách. všechny v glancu vyrobený.
nabídka udíren
Jak na studené uzení?

Uzení stuedným kouřem, to není žádná věda, panstvo. Jedná se pouze o to, že je nutné udržet teplotu od 25°C do max 30°C. K tomu je samozřejmě lepší chladnější počásko a generátor studeného kouře.
nerez nebo pozink?

Nerez vyniká dlouhou životností, a i snadnější údržbou oproti zděným a dřevěným udírnám, nesporná výhoda je i po hygienické stránce. Nerezové udírny jsou také velmi rychle vyhřáty na požadovanou teplotu.

Nenašli jste odpovědi na vaše otázky? Zavolejte nám!
PO - PÁ / 8 - 16 HOD. +420 601 123 321

Zpět do obchodu