Kaiserův Smokemeister® - generátor kouře s chladičem

Můžeme doručit do:
14.6.2024
Skladem
Značka: KAISER
6 900 Kč / ks

Uzení bez starostí

S generátorem Smokemeister® získáte poloAutomatickou udírnu bez nutnosti neustálé obsluhy. Zásobník naplníte dřevěnou štěpkou a o Stabilní teplotu dýmu v udírně se postará elektrická spirála s termostatem.
Dymbox
 

Pouze čistý dým

Dali jSME si záležet na tom, aby kouř, kterej proběhne kolem proviantu byl co nejčistší a voňavý. Filtrační válec s katalyzátorem pohltí velkou část dehtu a kouř zároveň ochladí na poctivých 28°C.
 

Stabilní výkon

Zásobník na dřevěnou štěpku je dimenzován až na 12 hod. uzení, takže si panstvo zvládnete i bezpečně odpočinout. Vzduchovým motorkem ovládáte hustotu kouře a tím i ovlivňujete spotřebu štěpky.
 
Kapacita zásobníku: 1 kg štěpky
Doba provozu: 12 hod. / náplň
Teplota kouře: od 28 °C
Materiál: Nerez
Max. provozní teplota: 150 °C
Provozní náklady udírny: cCa 6 kč / hod.

Konstantní kouř

Kouřovod vedoucí do udírny rozptyluje kouř nad elektrickou spirálou rovnoměrně. Díky tomu se ohřeje po celém prostoru udírny a projde i kolem stěn. Proviant je tak vyuzený konstantně.
 

Ekonomický provoz

Zásobník na dřevěnou štěpku má kapacitu 1 kg, což jsou náklady cca 130 kč na jedno naplnění zásobníku. Elektrická spirála a vzduchový motorek pak spotřebují energii cca 6 kč za hodinu uzení.
 

Jednoduchá údržba

Generátor Smokemeister® je kompletně rozebíratelný. do posledního šroubku. Zaslouží si totiž pravidelné čištění a údržbu, kterou byste neměli vynechat po každém druhém uzení.
 
Jak udit se Smokemeisterem®
S generátorem je uzení jednoduché, pohodlné i ekonomické zároveň.
Krok 1
Naplňte zásobník hrubou dřevěnou štěpkou. Zároveň věnujte pozornost tomu, jak dlouhou dobu budete chtít udit. Ne vždy musíte zásobník naplnit celý. 
Krok 2
Zapněte elektrickou spirálu, udírnu vyhřejte na požadovanou teplotu a komoru naplňte osušeným proviantem. Zapněte vzduchový motrek na plný výkon.
Krok 3
 Zapalte 3 zápalné otvory v zásobníku. Jakmile začne dým proudit do udírny, nastavte na motorku požadovanou intenzitu kouře.
Máte-li raději videa, mrkněte na můj youtube. najdete zde mimo jiné i postup, jak generátor rozhicovat.

 

Fortelná kvalita

Smokemeister® je vyrobený kompletně z nerezového materiálu. Vztahuje se na něj 5 letá záruka stejně tak jako na všechny nerezové udírny v naší nabídce.
 
Uzení je nové grilování
Tak ať vám šmakuje!

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
16x
4
3x
3
0x
2
0x
1
0x
4
JM Avatar autora | 4.2.2024
Tak jako každá mince má dvě strany, tak je to stejné i u tohoto výrobku. Pořídili jsme Smokemeister(mimochodem, pěkné anglicko-německé slovo) z lenosti, abych nemusel každých 20-30 minut kontrolovat uzení, jestli je všechno v pořádku. Podle článků jsem si myslel, že nasypu štěpku, zapálím, nastavím termostat a "jdu si na 6 hodin lehnout". No, tak nikoli. Co dělám špatně nevím, ale nyní probíhající asi 10. uzení a je to stále stejné. Za hodinu až dvě po zapálení dojde k zablokování štěpky a ta přestane padat na dno válce, takže doutnání přestane. Musím tedy tak jako tak kontrolovat jestli "to ještě dýmí" a mírně zahnutým nerezovám drátkem prošťouchávat zablokovanou štěpku, aby se uvolnila a zase propadávala na dno. Na vině je zjevně trubka, kterou jde kouř do chladiče. Chápu, že trubka je přes oba válce i z důvodu zpevnění sestavy, ale podle mě by měl vznikat prouděním vzduchu z ventilátorku dostatečný podtlak a kouř by měl odcházet do chladícho válce, i kdyby byly ty dva válce spojené jinak, aby v tubusu na štěpku nic nebránilo jejímu propadání na dno. Zajímalo by mě, jestli takové problémy mám jen já. K samotné spojovací trubce: Po 5. uzení se tak zanesla spáleným dehtem, že se z cca 3 cm průměru stal jen 0,5 cm a kouř jaksik neměl kudy do udírny projít. Totiž tak, ptal jsem se přímo v prodejně, jak se má čistit (protože v návodu je to odbyté jednou větou) a bylo mi řečeno, že stačí vlastně jen vyjmout chladič (tyčka + 4 vějíře) a ten očistit. A když jsem u chladiče: Nedovedu si to vysvětlit jinak, než že mám špatný teploměr, protože je v manuálu psáno, že i s chladičem má teplota kouře cca 30°C. Mě se to nikdy nepodařilo. Po prvním uzení jsem chladič úplně demontoval, protože mi uzené nechutnalo jako dřív a bylo takové nevybarvené. Takže kouř se chladí jen průchodem v chladícím válci, což beru jako kompromis mezi "zdravé uzení" a "zdravější uzení". Teplota kouře bez vložených vějířků ale i tak nikdy nedosáhla v návodu psaných 30°C, maximálně bylo 20°C. K samotnému čištění: Celá sestava se musí rozmontovat do šroubku a tak se z čištění stane oprace na hodinu. Závěrem bych chtěl sdělit všem, kteří o tomto výrobku uvažují následující: Je to profesionální výrobek, ale mohly by na něm být dotažené některé detaily (v textu výše). Troufám si tvrdit, že nemá sobě rovného v provedení, kvalitě, tak i (bohužel) v ceně. Nejvíce se Smokemeisterovi blíží Gekon, ale ten mi připadá jako amatérský výrobek a dovedu si představit, že bych si ho sestavil doma na koleně. Pokud budete potřebovat Smokemeister doupravit, neváhejte se na Kaisera obrátit, najdou řešení. Já jsem například potřeboval prodloužit výstupní trubku do udírny a vše se domluvilo na dva emaily.
4
Avatar autora | 30.12.2023
+ Nemusí se tolik hlídat ,jde tam chladnější kouř

Je to dobrý,čištění je trochu problém musí se vše rozdělat a pak zase s kompletovat
5
Avatar autora | 5.11.2023
+ Zařízení které funguje na jedničku

Výrobek za mě ok akorát bych přivítal průchodku do starších typů udíren.
5
Avatar autora | 1.11.2023
Ještě jsem nestihl vyzkoušet, ale věřím, že bude fungovat skvěle.
5
Avatar autora | 16.10.2023
V udírně jsme udili za tepla klobásy a následně za studena sýry. Dým box posloužil perfektně a obojí kvalitně vyudil.
5
Avatar autora | 13.8.2023
Perfektní zpracování,kvalitní materiál, profesionálně navržený výrobek,100 % funkčnost.
5
Avatar autora | 27.7.2023
Trvalo vám to, ale je nejlepší. Chválím zpracování.
5
Avatar autora | 8.7.2023
Boží!
5
Avatar autora | 27.6.2023
Super pro studené uzení. Můžu konečně používat ovocnou štěpku a neudit jen na bukových pilinách. Vyzkoušeno na 11 hodin bez starostí. Chvála!
4
Avatar autora | 12.4.2023
+ Celonerezové provedení co funguje
+ Zachytí hodně dehtu a krásně chladí kouř.
+ Dá se krásně vyčistit.
- Trochu dražší

Nesnažte si vyrobit svoje a už vůbec ne z pozinku. To prostě nefunguje. Mám bohaté zkušenosti. Tohle je super. Jen mě netěsnila hadička v kompresoru , tak jsem si pomohl koncovkou na bovden v cyklopotřebách a kapkou vteříňáku. Tímto jsem zvětšil průměr výstupní trubičky z kompresoru. Problém vyřešen. Hadička těsní a do vyvýječe jde vzduchu dostatek.
5
Avatar autora | 26.3.2023
+ Pěkný design
+ Člověk u toho nemusí stále stát
+ Funguje luxusně

5
Avatar autora | 10.1.2023
+ Splněný sen, šlape jak švýcarský hodinky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu