Maucta panstvo! Objednávky lifrujem z fabriky jako vždycky do 24hod., jen dopravci jsou přetížení, tak raděj počítejte s dodáním o pár dní navíc. Na izolovanejch udírnách makáme jak mourovatí, ale dodání do Vánoc už nejspíš nestihnem. Přejem raušovní uzení, pevný zdraví a taky nervy!

Kaiserův generátor studeného kouře do udírny

Odesíláme do 24hod.
Značka: KAISER
540 Kč

Spolehlivý generátor studenýho kouře se hodí pro všechny modely udíren v mojí nabídce, který nepotřebuje přístup k elektřině.

Kouřový generátor naplníte uzenářskýma pilinama, zapálíte v kruhovým výseku na straně pomocí svíčky, zapalovače nebo například ekologickýho podpalovače v otvoru na straně. Lehce rozfoukáte nebo klidně nechte chvilku hořet otevřeným plamenem, ať se udělá menší žhavý základ. Jakmile vyvíječ hezky kouří, můžete ho vložít do spodní části udírny. (buď na dno ohniště nebo klidně i na topnou spirálu, kterou ale necháváte vyplou)

Piliny pomalu prohořívají po dobu přibližně 4-6 hodin, podle nastavení přísunu vzduchu v udírně a venkovnímu počasí. Uzení studeným kouřem probíhá ideálně při teplotě v rozmezí 15-30ºC a mimo masa se dobře hodí i pro uzení lososa, sýrů, ořechů, vajec, soli atd.

Vyvíječ studeného kouře doporučuju použít také při přípravě steaků před samotným grilováním - osušené maso stačí vložit na 30-60 minut do udírny, kde se odleží na správnou teplotu (v udírně nepřekračujte 30ºC) pro grilování a steak získá nezaměnitelný kouřový aroma. 

 

MATERIÁL:  nerezový děrovaný plech AISI 430
ROZMĚRY: 155 x 155 x 45 mm
Kapacita kouřového generátoru je cca 150g udících pilin a tak je i provoz velmi ekonomický.

Součástí je balení prémiových udících bukových pilin o hmotnosti 500g.

 

Upozornění: Funkčnost generátoru garantuju pouze s jemnými udícími pilinami z moji nabídky a při použití v mých udírnách. Možná je i kombinace pilin s jemnou štěpkou.