DŘEVO NA UZENÍ

 

Uzení je někdy kumšt a jindy zase alchymie. Tady jsem pro vás uctivě sepsal sloupeček základních informací o tom, jaké zvolit dřevo, potažmo štěpku k uzení. Tak se do toho neváhejte pustit na plnej knedlík.


Udírny Kaiser - Kaiser s býkem na poli

 

Jakou dřevěnou štěpku použít?

Při použití elektrické spirály používejte výhradně jemnou štěpku nebo bukové piliny z mojí nabídky. Do ohniště s dřevěným základem můžete použít jak hrubou, tak I jemnou štěpku.
Jaké je to "univerzální"?

na naší dědině byl vždycky nejoblíbenější buk a dřevo z olše. a je tomu zřejmě tak i všude kolem. právě pro svoji univerzálnost a jemné aroma mám v nabídce bukovou štěpku ve dvou frakcích. 
bukovou štěpkou nepokazíte panstvo žádnej proviant. jedno 500g balení štěpky se hodí tak akorát na šest hodin uzení.koupit štěpku
věnujte pozornost kvalitě!

dejte pozor na to, aby dřevěná štěpka neobsahovala prach, kůru, hnilobu a plísně. Pozor i na oleje a další kontaminace. Doporučuju proto vybírat přímo produkty vyrobené výhradně pro uzení.
vybavte se k poctivýmu a raušovnímu uzení generátorem studeného kouře, rošty, háčky, dřevěnou štěpkou. zkrátka kompletním Sortimentem.
příslušenství
laborujte s chutí i barvou.

Nebojte se ovocné štěpky! udíte-li na buku nebo olši, zařaďte některou z ovocných štěpek třeba jen na závěr uzení. takový poslední dvě hodinky budou tak akorát. proviant získá "barvu" i zajímavější chuť.
Dřevěnou štěpku můžete podle kumštu kombinovat. doplňuje se také o různé druhy aromatických koření, například plody jalovce.
koupit jalovec
vyhýbejte se jehličnanům.

přestože takovej smrk, modřín nebo borovice voněj krásně, při uzení masa se jim panstvo raději vyhněte. po nich je maso hořké a nemusí to být ausgerechnet labůžo, na to dám štempl.
Pravidelně špricujte!

Základem kvalitního kouře a raušovního výledku je vždycky kvalitní vlhká štěpka! ale zase dejte bacha, ať nemáte v ohništi rybník. Pro sichr zkontrolujte celý můj návod. 

 

Nenašli jste odpovědi na vaše otázky? Zavolejte nám!

PO - PÁ / 8 - 15 HOD.

Tel.: 511 444 383

 

Zpět do obchodu