Kaiserovy izolované udírny

Cena

1855027900
11855027900

Značky

Hmotnost masa?

Externí odvod kouře?

Sezóna uzení?

Zaměření?

Velikost?

Udírny s minimální obsluhou?

Vymazat filtry

Položek k zobrazení: 6
6 položek celkem

Izolované přenosné udírny jsou díky dvouplášťovému provedení a kvalitní izolaci ideální pro celoroční provoz. Nerezové provedení udíren je zase zárukou dlouhé životnosti, za kterou se zaručujeme prodlouženou zárukou v délce 5 let.

Topit se v nich dá dvěma způsoby. Prvním je klasické dřevo, kdy v topeništi vytvoříte žhavý základ pomocí drobného tvrdého dřeva a nebo dřevěného uhlí. Do takto připraveného topeniště přisypete navlhčenou štěpku pro vývin kouře. Správný tah se řídí posuvnou lištou v topeništi a klapkou v komínku. Výhoda je velmi málá spotřeba dřeva, rychlé zahřátí udící komory a odpadá riziko požáru díky nehořlavým materiálům udírny.

Další možností je doplnění topeniště o topnou elektrickou spirálou s regulací teploty. Elektrická udírna je moderní forma uzení, kdy za stejných podmínek, kterými jsou kouř a zvolená teplota dosáhnete parádního výsledku za mnohem snažších podmínek. 

Izolované udírny nabízíme ve čtyřech velikostech. Od malé 80' na 12kg masa po model 250' kam nafutrujete až 45kg masa. Všechny modely můžete mít s plnými dveřmi a nebo nově také s proklením a mít tak proviant pořád na očích. Další novinkou je doplnění udíren o externí výrobník kouře SMOKEMEISTER. Díky oddělení kouře od výhřevu se obsluha stane ještě snadnější. Stačí naplnit zásobník hrubou štěpkou a udírna si vystačí sama až po dobu 12 hodin na jedno naplnění. Kouř je navíc před vpuštěním do udící komory filtrován a také ochlazen. Kouř je tak zbavený škodlivých látek a připraven i pro uzení studeným kouřem, které se tak stává mnohem snadnější.

V nabídce najdete tyto modely:

KAISEROVA IZOLOVANÁ "80" 

Ideální domácí udírna bez omezení použití v ročním období. Oproti jednoplášťovým modelům je hlubší a vejde se tedy do ní o jednu řadu masa nebo ryb více, tedy 16 ryb oproti 12. Lépe drží teplo, nehrozí kondenzace vody na stěnách vlivem nízkých venkovních teplot a místo samotné klapky už ji vyrábíme s plnohodnotným komínkem o průměru 100 mm. 

 KAISEROVA IZOLOVANÁ "125"

I zde je základna a topeniště stejné, jako má osmdesátka, ale je vyšší o 40 cm. Vejde se do ní až 20 kg masa nebo přes 30 středních ryb (pstruhů, makrel...) Maso a ryby se zavěšují ve dvou patrech na nerezové tyčky nebo se umístí na 5 roštů, které najdete v základním balení.

KAISEROVA IZOLOVANÁ "200"

Dvoustovka už je pro pořádné jedlíky. Vejde se do ní až 35 kg masa. Je stejně vysoká, jako 125", ale má šířku 60 cm (oproti 40 cm). Pasují do ní i gastro nádoby a rošty GN 1/1. Váží poctivých a nerezových 50 kg.

KAISEROVA IZOLOVANÁ "250"  

Nově nabízíme udírnu o výšce 150 cm. Vychází půdorysně z Dvoustovky, ale je vyšší o 25 cm. Nabídne 9 pozic roštů s kapacitou až 45 kg masa.

 

Komínek o Ø 100mm je možné napojit na externí kouřovod.

V udírně vyudíte na co si vzpomenete. Maso i ryby můžete buď zavěsit na nerezové tyčky a nebo rozložit na rošty, které jsou v základním vybavení všech nerezových udíren. Dobře vyudíte i klobásy, salámy, sýry a doporučujeme vyzkoušet i ořechy.

Pro vyznavače tradičního uzení studeným kouřem doporučujeme přikoupit i generátor studeného kouře do udírny nebo zvolit variantu z řady SMOKEMEISTER.

 Srovnání všech našich vyráběných modelů a pomocníka při výběru můžete najít v odkazu zde.

Zpět do obchodu