Jakou vybrat udírnu?

 A PROČ KAISEROVU PLECHOVOU UDÍRNU? 

 

• všechny udírny u nás v Křižanově opravdu vyrábíme (mrkněte na video)

prodloužená záruka 5 let na sváry, nýty, plášť a konstrukci

• možnost vrácení nebo výměny nepoužité udírny i za 30 dní bez udání důvodu
• bohatá základní výbava včetně roštů, háčků, teploměru a udících pilin
• udírny jsou složené – po vybalení je připravena do 5 minut
• za 10 minut od zapnutí topné spirály můžete udit
ekonomický provoz  elektřiny spotřebuje cca za 3–5 Kč/hod. a 500 g drtě vydrží až 6 hod. uzení
snadno se udržují – veškeré vnitřní vybavení lze snadno z udírny vyndat včetně dveří
• nejlepší volba po hygienické stránce, nerez navíc nepřenáší pachy (např. ryba a maso)
• neshoří, nezreznou – naši zákazníci vlastní udírnu i 15 let
• nerezové modely jsou nerezové všude vč. vnitřní nosné kostry, žádné plasty nebo imitace

 

Tradice od roku 1992 a za tuto dobu naše udírny dobře znají i v Evropě. Zejména v Německu a Francii, kam jich směřuje nejvíce.

 

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI JEDNOTLIVÝMI MODELY?

 Udírny vyrábíme ve 3 základních konstrukcích - jednoplášťové, dvouplášťové s izolací a kompaktní skládací pro rybáře

 

PŘENOSNÉ  A RYBÁŘSKÉ UDÍRNY

Přenosné udírny jsou jednoplášťové, mají univerzální ohniště pro topení dřevem a lze do nich umístit i elektrickou topnou spirálu. Jsou výbornou volbou pro ty, kdo s uzením začínají nebo udí párkrát do měsíce. Udit v nich lze od jara do podzimu, než teplota klesne pod 5 °C. Udírny fungují i při nižších teplotách, ale zejména u více naplněné udící komory může na stěnách ve větší míře kondenzovat voda. Kdo nemá možnost připojit udírnu k elektřině, nabízíme i variantu pouze na dřevo.

 

50

KAISEROVA PŘENOSNÁ "50" 

Nejoblíbenější základní model s atraktivním prosklením. Prodáváme ji ve dvou variantách. Pokud se rozhodnete pro tu elektrickou, po vyjmutí topné spirály a misky na piliny můžete v ohništi udit i dřevem. Vejde se do ní až 10 kg masa nebo 12 středních ryb. Plášť i ohniště jsou nerezové a udící prostor nabídne objem přibližně 50 l. Kouř odchází horní stěnou, kde je připravený otvor o průměru 40 mm a je možné ho přivírat klapkou. 

 

KAISEROVA PŘENOSNÁ "100"

Stovka má stejný půdorys i systém ohniště, jako předchozí model, ale je vyšší o 30 cm. To dovoluje zavěsit maso nebo ryby ve dvou řadách a vyudíte tedy dvojnásobné množství. Dobře se hodí i na delší ryby, jako jsou třeba úhoři. Velmi dobrá volba v poměru objemu udírny a její ceny.

KAISEROVA RYBÁŘSKÁ "30" 

Lehká a kompaktní udírna je dobrou volbou pro rybáře. Co je víc než čerstvá ryba vyuzená hned u vody. Výborná je i třeba do kempu nebo na chatu, protože jde velmi snadno složit a přenést. Váží pouhých 6 kilo a po rozložení je vysoká až 90 cm. Pro přenášení je vybavena praktickým držadlem s dřevěnou rukojetí. 

 

 

IZOLOVANÉ UDÍRNY

Vyšší řada našich udíren vhodná pro celoroční uzení. Tyto udírny jsou dvouplášťové a mezi nerezovými plášti je uložena minerální izolace o tloušťce 25 mm. Oproti základní řadě jednoplášťových udíren mají tyto i masivní nerezový rám.

KAISEROVA IZOLOVANÁ "80"

Ideální domácí udírna bez omezení použití v ročním období. Oproti jednoplášťovým modelům je hlubší a vejde se tedy do ní o jednu řadu masa nebo ryb více, tedy 16 ryb oproti 12. Lépe drží teplo, nehrozí kondenzace vody na stěnách ani v nízkých teplotách a místo samotné klapky už ji vyrábíme s plnohodnotným komínkem o průměru 100 mm. Udírnu nabízíme ve dvou variantách, pokud byste chtěli střídat elektrické topení se dřevem, bude potřeba dokoupit i samotné ohniště na dřevo.

KAISEROVA IZOLOVANÁ "125"

I zde je základna a ohniště stejné, jako má osmdesátka, ale je vyšší o 40 cm. Vejde se do ní až 20 kg masa nebo přes 30 středních ryb (pstruhů, makrel..) Maso a ryby se zavěšují ve dvou patrech na nerezové tyčky nebo se umístí na 5 roštů, které najdete v základním balení. V nabídce ji máme v elektrické variantě a také topení dřevem. Rozdíly jsou pouze v odlišném ohništi, které lze vzájemně kombinovat.

KAISEROVA IZOLOVANÁ "200"

Dvoustovka už je pro pořádné jedlíky. Vejde se do ní až 35 kg masa. Je stejně vysoká, jako 125", ale má šířku 60 cm (oproti 40 cm). Pasují do ní i gastro nádoby a rošty GN 1/1. Váží poctivých a nerezových 60 kg.

 

 

JAKÉ MNOŽSTVÍ A CO UDIT?

Mimo teleskopických udíren, kdy je možné udit pouze kolmo, tedy zavěšením na háčky můžete vybrat i uzení na roštech (dobrá volba při uzení sýrů nebo křehkých filetů). Mimo množství surovin berte v úvahu i co chcete udit. Pro domácí uzení je často dostačující “PŘENOSNÁ "50” nebo IZOLOVANÁ "80”, jsou to i naše nejprodávanější udírny. Vleze se do nich přibližně 10–12 kg masa (klobásků přibližně polovina), ale pokud chcete udit např. celé úhoře nebo jiné delší ryby, určitě se zaměřte na vyšší udírny, jako jsou KAISEROVA "100" a izolovaná "125" nebo největší "200"

 ELEKTRICKOU NEBO NA DŘEVO?

Ve všech modelech (po výběru ohniště na dřevo) je možné topit drobným dřevem nebo dřevěným uhlím, které se posypává navlhčenou dřevěnou štěpkou pro vývin kouře pro uzení. V přenosných a izolovaných udírnách lze volitelně topení dřevem nahradit topnou elektrickou spirálou, kde teplotu řídí integrovaný termostat ve spirále, a tak pouze kontrolujete a případně kropíte piliny nebo jemnou drť. Pokud máte v místě uzení možnost připojení k elektrice, tohle řešení můžeme jen doporučit. Není to sice pořád plně automatická udírna, ale po nastavení správné teploty už stačí jen párkrát do hodiny pokropit případně dosypat udící piliny. 

HORKÝ NEBO STUDENÝ KOUŘ?

Uzení horkým kouřem je velmi oblíbené, díky obrovské úspoře času a větší šťavnatosti masa. Naše elektrické udírny pracují v teplotách 60–100 °C (nedoporučujeme přesahovat 110 °C). V udírnách jde dobře udit i studeným kouřem. Výborný je například losos, ořechy nebo sýry, kterým stačí v udírně pár hodin. K tomu poslouží Generátor studeného kouře. 

Z JAKÉHO MATERIÁLU JE UDÍRNA VYROBENA?

V naší nabídce naleznete plechové udírny a v drtivé většině nerezové. Nerez vyniká dlouhou životností, a i snadnější údržbou oproti zděným a dřevěným udírnám, nesporná výhoda je i po hygienické stránce. Nerezové udírny jsou také velmi rychle vyhřáty na požadovanou teplotu (ve většině modelů lze udit do 10 minut od zapnutí). Odpadá tak zdlouhavé roztápění, jak můžete znát u zděných udíren. V nabídce máme i cenově příznivější varianty z pozinkovaného plechu. 

 

Pokud potřebujete poradit, budeme rádi, když nám zavoláte na tel. 601 123 321 nebo napíšete e-mail na kaiser@udirny.cz